logo
Bizi arayın
Shopping Cart

Ofis Takımı Seçerken Kaçınmanız Gereken 5 Hata

19.01.2023

Gün boyunca çalışmalarımızın tüm yükünü ofis takımlarına dayandırıyor, malzemelerimizi ofis takımlarımızın işlevselliğine göre depoluyor ve ofis takımı üzerinde iş birliklerimizi yapıyoruz. Ofisi masa sandalye takımları yoğun geçen çalışma döneminde yalnızca bir araç değildir. Ofis masa takımı modelleri, pek çok karar verme faktörü üstünde birebir etkisi olan, destekleyici ve gerekli durumlarda dinlendirici mobilyalardır.

Peki ofis takımı seçerken kaçınılması gereken hatalar nelerdir? Doğru ofis masa sandalye takımı nasıl seçilir? Ofis büro masa takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizin için listeledik…

1. Estetik Ofis Masa Takımları Tercihi Nasıl Yapılır?

Ofis takımınızın estetik ve hoş görünümü önemli bir faktördür, ancak en önemlisi değildir. Ekibinizin işlerini yapabilmesi, projeleri başarıyla teslim edebilmesi için mutlu, rahat ve en önemlisi beden sağlığını destekleyen bir ofis masa sandalye takımına sahip olmaları gerekmektedir.

Ne yazık ki, ofis çalışma alanlarının birçoğunda estetik ofis takımı görünümü karşılığında ergonomi ve konfor genellikle göz ardı edilir. Büro masa takımı gibi gün boyu çalışmalarınızı destekleyecek olan ofis masa sandalye takımınızı tercih ederken eşyalarınızın masaya nasıl sığacağını, çalışma masası derinliğini ve yüksekliğini düşünmeyi unutmayın. Ofis takımınızın nasıl rahat edeceğine odaklanın ve bu başlangıç ​​noktasından hareket edin. Gelişen teknoloji ve tasarım anlayışı ile estetik ve konforu bir arada sunan birçok ofis takımı bulunmaktadır. Konfor ve estetiği yansıtan yenilikçi ofis masa sandalye takımları için, Önaylar Büro ve Ofis Mobilyaları’nı ziyaret edebilir, birbirinden farklı ergonomik ve şık ofis takımlarını inceleyebilirsiniz.

2. Ofis Takımı Tercih Ederken Depolama Alanının Önemi

Tüm ofis takımları, kullanıcıların değişen ve zamanla artan depolama ihtiyacına yanıt verebilir nitelikte olmalıdır. Elektronik cihazlar için prizler, kablo dolapları, evrak depolama alanları, masa üstü gereçleri için yeterli alanlar gibi birçok farklı ofis malzemelerini aynı anda toparlayabilen ofis takımları hem düzenli hem de kullanışlı bir çalışma alanı sunar.

3. Dayanıklı Ofis Takımları İle Uzun Ömürlü Bir Ofis Alanı Yaratın!

Çoğu kişi, ofis masa takımı malzemelerinin dayanıklı ofis takımları oluşturmak için yeterli olduğunu düşünmektedir. Ancak dayanıklı ofis takımları yalnızca hammaddenin kalitesine bağlı değildir. Tasarım, malzemelerin doğru ve estetik noktalardan birleştirilmesi, ahşap cam ya da metal gibi farklı malzemelerin doğru bir kompozisyon içerisinde kullanılması uzun ömürlü ofis masa sandalye takımlarının oluşmasını sağlar.

Dayanıklı ofis takımları ile uzun ömürlü ofisler yaratmanın bir diğer yöntemi ise garanti belgesine sahip ofis masa takımları tercih etmek olacaktır. Güvenilir üretim belgesine sahip ofis takımları, uzun süreli garanti süreleri ile ihtiyacınız olan dayanıklı ofis takımlarını sunar.

4. Teknoloji İle Bütünleşen Ofis Takımları

Çoğu zaman, özellikle ofis çalışma masaları tercih ederken teknolojinin getirdiği ekstraları hatırlamıyoruz. Ofis masa takımınızı tercih ederken; kablo yönetimi, şarj, monitörler, klavyeler ve ekibinizin çalışması için gereken diğer tüm teknolojilere olan ihtiyacını ihmal etmeyin. Ofis masa takımları, çağımızın getirdiği teknolojik donanım ve aksanlara uyumlu olarak tercih edilmelidir.

5. Ofis Planınıza Uygun Büro Takımları

Ofis masa sandalye takımınızı satın almadan önce, kullanım alanınızın genişliğine en uygun mobilyayı belirlemeniz gerekmektedir. Dar alanlar için depolama alanı dik uzanan ve genişliği nispeten diğer takımlara göre az olan ofis masa takımlarını tercih etmeniz önerilmektedir. Ofis masa sandalye takımını seçerken iç mekanınızın kullanım metre karesi oldukça önemli bir etmendir.

Önaylar olarak; alanınıza en uygun makam odası takımı, büro takımı ya da ofis takımı modellerini sizin için özel ölçülerde hazırlayabilir, ofisinize en uygun mobilyaları iç mimarlarımız ile belirleyebiliriz.